רפואה משלימה

בעיות פוריות בעיני הרפואה הסינית:בשנים האחרונות התפתח מאד תחום הטיפול בבעיות פוריות ברפואה המערבית,כאשר הרפואה הסינית מוכיחה עצמה כיעילה מאד בשיפור הפוריות  ומתן מענה לבעיות פוריות רבות.בטיפול בדיקור סיני נעזרים באבחון המערבי:בדיקות דם ,הורמונים ואולטרסאונד,ועובדים במקביל למעקב זקיקים-בעת הצורך.

ניתן לחלק בעיות פוריות לשני תחומים עיקריים:

1.בעיות פוריות מסיבה ברורה-בעקבות בדיקות דם,אולטרסאונד ובדיקות הורמונאליות של הגבר/האישה מוצאים בעיה ספציפית ועל פיה מתאימים לגבר/לאישה הורמונים מערביים,או  דיקור וצמחי מרפא סינים ע'פ האבחון המדוייק.ניתן ע'י דיקור סיני להשפיע לטובה על עובי רירית הרחם,לאזן ביוץ ומצבים של חוסר ביוץ,לאזן מצבים של ציסטות,הפלות חוזרות,תסמונת שחלות פוליציסטיות,מחזור לא סדיר,בעיות באיכות זרע הגבר,בעיות בתנועתיות הזרע של הגבר ובעיות בכמות הזרע של הגבר ,אימפוטנציה ועוד.

2.בעיית פוריות מסיבה לא ידועה-כאשר אצל הגבר ואצל האישה לא מוצאים שום סיבה לחוסר הפוריות בבדיקות מקיפות-מבצעים אבחון סיני ע'י תשאול ובדיקת דופק ולשון ומגיעים לשורש הבעיה ונותנים לה מענה.בשנים האחרונות מגלים שבעיות פוריות מופיעות אצל נשים ואצל גברים במידה שווה,ולאו דוקא אצל נשים בעיקר.אצל אישה חשוב להבין את ההסטוריה הגניקולוגית כגון גיל הופעת המחזור,סדירות המחזור,תופעות לפני מחזור,תופעות בזמן מחזור,כמות דימום הווסת,הופעת קרישי דם בווסת ,גורמים תורשתיים ועוד..

ע'פ הרפואה הסינית ישנם גורמים בחיי היומיום המשפיעים לרעה על הפוריות:

א.עבודת יתר שעות ארוכות ללא מנוחה מספקת לאורך שנים- מחלישה את אנרגית הכליות שהיא הבסיס העמוק לדם הווסת ולרחם,ובמצבי חוסר  של הכליות יופיעו בעיות פוריות

ב.תזונה-צריכה מוגזמת ולאורך זמן של מזונות קרים,קפואים ומשקאות קרים יכולים לגרום לקור ברחם-שיכול לגרום לחסימה ברחם וחוסר פוריות

-צריכה מוגזמת של מזון שומני ומוצרי חלב יוצרת ליחה באזור האגן והרחם- שלרוב תתבטא ע'י הפרשות וגינליות,וזה מונע הפריה ויכול ליצור חסימה בשחלות.

ג.בעיות רגשיות:ע'פ הרפואה הסינית מתח,כעס ,תסכול ונקם לאורך זמן גורמים לתקיעות אנרגית הכבד בגוף.המסלול האנרגטי של הכבד מקיף את כל אברי הרבייה,ומכיוון שהכבד אחראי על שחרור דם הווסת בעת המחזור-כאשר יש חסימה בזרימת הכבד זה יכול לחסום את תהליך הפוריות,ולגרום לתופעות כגון תסמונת קדם ווסתית ובהמשך גם לתקיעות דם ברחם שתתבטא בכאבי מחזור נוראיים ודם מחזור מלווה קרישי דם,וחוסר פוריות. במצב זה ע'י הנעת אנרגית הכבד ודם הכבד נחזיר את האיזון למערכת הגניקולוגית ונאפשר הפריה תקינה.

בטיפול בדיקור סיני מטפלים בבעיות פוריות ע'פ 4 השלבים במחזור:לפני הווסת,בזמן הווסת,אחרי הווסת ולקראת הביוץ.

כאשר האישה מתחילה טיפולים הורמונאליים-הזרעות או IVF,ניתן לשלב טיפול בדיקור סיני המתאים עצמו לשלבים ההורמונאליים השונים,בלי לפגוע בתהליך ההורמונאלי,אלא מספק תמיכה וחיזוק לתהליך.לדיקור סיני יש השפעה הממוססת גושים במערכת הגניקולוגית,פעילות מחזקת ותומכת בציר הורמונלי גניקולוגי,פעילות המסדירה ביוץ ופעילות המסדירה ציר  הורמונלי של ההיפופיזה והשחלות,וגם הרגעה כללית של מערכת העצבים-רגשית ונפשית

ישנם שני מסלולי אנרגיה המשפיעים ישירות בדיקור על פעילות הרחם והשחלות:מרידיאן ההתעברות ומרידיאן "ים הדם" המזין את הרחם בדם ומאזן את פעילות הרחם.בעת הדיקור אנו משתמשים בנקודות דיקור על המרידיאנים האלה ומרדיאנים נוספים.

לדוגמא:

נקודה kid13-נקראת שער הרחם,מטפלת ברחם,מיטיבה עם הפריון הנשי,משמשת לבעיות פוריות,מחזור לא סדיר,ציסטות ברחם ועוד.היא עוזרת לחזק את פעילות השחלות ולסלק מהן חסימות

נקודה cv4-מחזקת ומאזנת פעילות הרחם,נמצאת על מרידיאן ההתעברות

נקודה Zigong-נקודה מיוחדת לבעיות גניקולוגיות ובעיות פוריות

מקובל במקרים רבים לחמם את אזור הרחם בצמח מרפא "מוקסה" ולחמם נקודות דיקור שונות כדי לשפר את הפוריות

גורמים נפוצים לחוסר פוריות ע'פ הרפואה הסינית:חוסר דם,קור ברחם,לחות במחמם תחתון,תקיעות דם ברחם,חסימת אנרגיה ברחם וחולשת כליות.

כאשר נרצה לשפר פרמטרים בפוריות הגבר נפוץ לשלב צמחי מרפא סינים ןדיקור,אשר משפרים תוך זמן קצר את כל הפרמטרים החשובים בפוריות הגבר.

מחקרים אחרונים בפוריות מראים שדיקור סיני משפר מאד פוריות,גם אם האישה נמצאת במהלך טפולים הורמונאליים.

–הכותבת:מאיה הופמן נוימן,למדה רפואה סינית 7 שנים ,עברה התמחות בגניקולוגיה סינית-פוריות,הריון ולידה,בעלת הסמכה לטפל בדיקור סיני בחדר לידה,מלמדת רפואה סינית כבר 12 שנים ובעלת קליניקה לרפואה סינית משנת 2000,מומחית גם לטיפול בתינוקות וילדים,וטיפול בכאב. לפרטים:0503-479379

דלקת אקוטית בשד

דלקת אקוטית בשד / ACUTE MASTITIS – אחרי לידה / מאיה הופמן נוימן דלקת בשד היא בעיה נפוצה אצל נשים לאחר לידה. ...

טיפול בנשים בהריון

טיפול בנשים בהריון

טיפול בנשים בהריון ע'י דיקור סיני לרפואה סינית יש כלים לטיפול בנשים בהריון מתחילת ההריון ועד סופו הדיקור הסיני ...